Ťažká depresia, život bez emócií

Príspevok v téme: Ťažká depresia, život bez emócií
Sarah222

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

Cesta

Ťažká depresia je negatívna emócia, nie je to život bez emócie, je to život bez pozitívnych emócií. Pokiaľ sa nastavíte na život bez emócií, tak prídete aj o túto negatívnu emóciu, čiže depresiu.

Cesta

To čo pri depresii chýba je pocit slasti a blaženosti. Tento pocit sa dá získať z ničoty. Znamená to, že treba zrušiť negatívne pocity a dostať sa tak k ničote. Matematicky znázornené, treba sa dostať z minusu do nuly. Až keď budete v nule, môžu sa z nej kumulovať pozitívne, čiže plusové pocity. Keď sa vám to podarí, musíte si plusové nastavenie uchovať za každú cenu, nech sa deje čokoľvek. Nasmiete si ho nechať zobrať, ako sa to stalo v minulosti. Ak vám nikto nezoberie vaše základné pozitívne nastavenie, nemôžete mať depresiu, pretože tá sa vytvorí jeho stratou. Čím je vaše ja viacej altruistické, tým je citlivejšie na egoistické prejavy voči nemu, pretože mínus sa snaží odrátať z plusu, a dostať ho do mínusu. Ak ste menej v pluse ako mínus ktoré na vás pôsobí, dostane vás do mínusu, teda depresie, preto si vybudujte silné plus, aby vás žiadne mínus nemohlo poraziť, a dostať do nekompatibilnej polohy s vami, čiže depresie. Mínusová poloha je kompatibilná v egoistami, v nej sa cítia dobre. Plusová je kompatibilná s altruistami. Škodoradosť robí dobre egoistom, a radosť altruistom.

modin

Antidepresíva bez predpisu - calmtonus.com Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese.

Cesta

V minulosti som sem dal kontakt na Joyce Meyer v zmysle ako sa naučiť chodiť s Bohom. Od začiatku mi jedna vec na nej vadila, ale vzhľadom na pozitivitu ostatného som až teraz dozrel do momentu zverejniť to.
To čo som písal v minulom príspevku je z časti pravda, z časti nie. Joyce Meyer bola v detstve sexuálne zneužívaná otcom. Cítila sa tak bezcenná a nemilovaná. Čítaním Biblie nadobudla poznanie je Boh nás miluje, a že nie je nič, čo by mu v tom zabránilo. Tak sa upla do opačného extrému, že je milovaná bezpodmienečne, stačí uveriť len tomu, že Ježiš nás zbavil hriechov, a my sa už nemusíme o nič snažiť, lebo sme tým spasení. Nezbavil, pokiaľ nebudeme konať Božiu vôľu ako Ježiš Kristus, ktorý nám ukázal cestu späť k Bohu. Nestačí byť Bohom milovaný, treba mu jeho priazeň aj vrátiť, podľa prvého a najdôležitejšieho prikázania: Miluj Boha, celým svojím srdcom, celou dušou, celou mysľou a celou silou. Toto je druhá časť pravdy, o ktorej Joyce mlčí. Boh je spravodlivý, a preto si spasenie treba zaslúžiť.

zzzsss

Ja s tym zijem uz pomaly 6 rokov, v 2014 som mal zapal mozgu / MRI nalezy, urcite poskodenie mozgu. Tiez necitim emocie vobec. Psych. na to, ze depresie ale bral som aj AD nejaku dobu a bezozmeny. Ide s tym nieco spravit ? Ako zvykol som si na to uz...

Ekg1

Napis mi, ked chces. Zaoberam sa altern.liecbou takych stavov a mal som velmi dobre vysledky. U mna sa neplati vopred a netaham peniaze. Pocit uzdravit niekoho, je nad vsetky pocity.

Cesta

Rozprávka to je len do tej doby, kým to nezažiješ, a potom už to je zasa rozprávka, lebo si v nej, a dejú sa ti dobré veci. Ak očakávaš lásku a dobro, a svet ti ju nedáva, tak Boh ti ju dá. Ja som si tú rozprávku nevymyslel, ja ju zažívam v priamom prenose, preto o nej referujem, nech o tom vedia aj ostatní. Ty by si nereferoval o tom, čo ti zachránilo život, a dalo to, čo by autorka tejto témy chcela?

Nie som členom žiadnej cirkevnej organizácie, môj vzťah s Bohom, Ježišom a Duchom svätým je osobný, a spoznávam ich cez www.biblia.sk

Bambi3

Kaido, prebehla som v rýchlosti témy tu na fóre a kde sa spomína Boh tak je to v 2 -3 témach. Poväčšine kde majú ľudia psychické problémy alebo sa nevedia zrazu pohnúť v živote. Takže tam slová o Bohu sú celkom patričné. Je tu ďalšie kvantum tém, kde sa nespomína. Tie sú ti k dispozícii. Mne tie slová o Bohu vždy pomôžu. A ak pomôžu len jednému človeku z tisíc tak to význam má. Peknú nedeľu ti želám. :)

Kaido

Do akej inej temy ked skoro v kazdej niekto spomina boha a namotava ludi. Toto je zdravotne forum, nie forum krestanskych fanatikov, ty zas respektuj to.