Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

katka10

akurat teraz po prečitaní príspevkov som ho nasla, ...
ale chcem sa opýtať, volala som na to čislo, no robi mi tam halali...je to dobre cislo??

katka10

prosííím Vas, mate niektorá z vas cislo do Lubochne na ŠŽ??? chcela by som sa tam objednať, no mam zle čislo, vopred vam dakujem

iva55

Ja som bola v Lubochni minuly rok, myslim ze su tam výborní lekári, majú ľudský prístup a pomôzu človeku. Pokial ide o ubytovanie, tak som bola max. spokojna aj so stravou. Brala som to ako taky tyzdenny relaxačny pobyt.

zuju

ahojte dosli mi vysledky z Lubochne z kontroly a mam zvysene autoprotilatky proti tyroidálnej dalej to neviem rozlustit- skratka ATM - hodnota je cez 21, lekra mi nenapisal nic na to, len neviem co to je, ma s tym niekto skusenost

vikuska22

mail mam vikuska22(zavinac)azet.sk
PRSIIM VAS BOL ZZ VAS NIEKTO V LUBOCHNI OHLADOM STITNEJ ZLAZY AKO TTO TAM VYZERA AKE VYSETRENIA TAAM ROBIA AKE TAM JE UBYTOVANIE? PRROSIM PISTE MI
DAKUJJEM VAM VSETKYM

okaňa

Ja som po operácii, brala som euthyrox 50 ale mala som dobré výsledky tak mi hovysadili a začala som priberať, ťažko sa mi dýcha, opúchajú mi nohy. Výsledky mám OK a cítim sa hrozne.

RNG

nihil=latinsky nic.
.......
Dyssmenorhea je prudka bolest posvy(uterine dysmenorrhea).
......
chronická autoimúnna tyreoiditída (tzv. Hashimotova tyreoiditída, resp. difúzna lymfocytárna tyreoiditída - DLT)=hypothyroidizmus.

Moj nazor na "autoimunne" poznate z tem napr "autoimunne choroby"
....
tyreotoxikóza (autoimúnna hypertyreóza, Graves – Basedowova choroba.
....
Lekari maju na ne postup: vyrezat....
.....
Ja drzo opakujem: vyliecit!!!.
....
Carbimazole, synteticky liek pouzivany v hyperthyroidizme na potlacenie vyroby T3 a T 4 hormonov potlacenim cinnosti enzymu peroxidazy, ktora umozni jodu jodidovat thyroglobulin z ktoreho sa potom vytvaraju T3 a T4 hormony. Teda tak sa to vysvetluje v odbornej literature...
A odtial sa vyvadza, ze treba obmedzit jod v tele, vraj.
Podla toho by mali mat vsetci Japonci problemy so stitnou zlazou, lebo ich spotreba jodu je vyse 80 krat taka, ako denna odporucena davka.Ak by totiz hladina jodu v tele ovplyvnovala vyrobu T3 a T4 hormonu.
.........
Ja viem len jedno a to naisto. Pri nedostatku jodu sa vytvori struma a pri velkom nedostatku kretenizmus.
Struma je znakom hypothyroidizmu, spomalenemu metabolizmu, tlstnutiu a pod.Nic autoimunne na tom nevidim, len nedostatok jodu.
......
Caste omyly medzi hyper a hypo su z dovodu, ze pri hypo(hashimoto) sa z poskodenych buniek sa uvolni na cas zvysi hladina T3 a T4, rovnako ako pri hyper.

vendlečka

Prosím o radu, včera mi int.lekárka predpísala Carbimazol, mám thyreotoxicosis- večer som užila 2tbl., t.č. je mi zle, vracanie, hnačka a mám bolesti na hrudníku, pichanie pri srdci, nemôžem si ani ľahnúť spať, nedá mi, v ľahu sa bolesť na hrudi vracia. Nieje na mňa veľa dávka 2-1-2 tbl. Carbimazol, mám 30 rokov. Ďakujem.