Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

evellina

ahojte ludia....prosim vas,ja som tu uplne,uplne nova...:(
pred tyzdnom mi lekar na preventivnej prehliadke zitil znizenu funkciu stitnej zlazy a beriem L-Thyroxin Henning 50.
O mesiac mam prist zase na odber krvi,aby porovnal vysledky.Chcem sa hlavne opytat,viete mi niekto poradit,za ak mi asi rok v kuse padali vlasy-co to teraz pripisujem stitnej zlaze,ci sa mi to padanie upravi?????
L-Thyroxin beriem tyzden a nevidim ziadnu zmenu,viem-viem to by som chcela velmi rychlo,ale aspon nejake povzbudive slova by som si tu rada precitala a hlavne skusennosti,ze asi po akej dlhej dobe,ked sa zacne s liecbou,sa stav zvykne upravit a hlavne to hrozne padanie vlasov.A co kvalita vlasov?..ta by sa tiez mala upravit?...mam ich hrozneee...:(
dakujem

marina13

začiatkom februára som bola na operácii štítnej žľazy. Zistili mi uzol a tak polovica štítnej žľazy išla s ním von. Rana sa krásne zahojila, ani neviem že som po operácii. Ráno na lačno beriem Euthyrox
75 a po pol hod. sa naraňajkujem.Je pravda, že som odvtedy pribrala 8 kg, ale skôr z toho, že sa toľko nehýbem.Nebojte sa operácie, nie je to nič strašné, keď si odmyslite riziká, ktorými Vás strašia:)

hell28

Má niekto skúsenosť s medzištítnymi telieskami???Prosím poradte my...Dostala som doporčenie na operáciu...

88083582

ta lubochna ma už sere každy tu hovori aky su rychly atd. no ale mne na deckom odeleni viobec nepomahaju bol som tam brali mi krv a vobec mi za ten isty den nedali vysledky povedali mi ze mam 2 dva tižne zavolat do svojej endikrinologičky ze oni to tam za ten cas zašlu volal som a vobec totam neprislo tak som si povedal ze tam zavolam neskor presiel mesiac a ešte to tam nemaju ja neviem co to ma znamenat uz aj u mojej doktorky mi vraveli ze to nieje možne čo stvaraju

rene11

estik, neviem, či je také niečo možné ako opisuješ. Je zvláštne, že Ti hneď po týždni robili opakovaný odber.Asi by si sa mala porozprávať so svojim lekárom.Ja svojmu lekárovi dôverujem - pred dvomi mesiacmi mi vyoperovali nielen nádor, ale aj štítnu žľazu a je to v pohode.

estik

Ahojte, mám 22 rokov a v poslednom čase mi bolo nejak zle. Bola som unavená, znechutená, pomalšie mi zapínalo. Bola som velmi citlivá na zimu. Prvé krvné testy potvrdili zníženú funkciu šž.,teda tak mi hhovorili(TSH 0,90), po týždni som šla k endokr. a vo výsledkoch som mala TSH 0,035.že zvýšená funkcia šž. Je to možné? Dr mi predpísal Euthyrox 75 ešte pred tým, ako prišli výsledky z krvného testu.??? Strumma je hmatatelná,a už aj viditelná po 4 týždnoch. Odvtedy mám všelijakú nálady, a velmi zle znášam teplo, raz hnačku raz zápchu.zle spávam a búši mi srdce. Ešte som nezačala brať lieky, lebo nie som si istá...vie mi niekdo poradiť? dakujem

rene11

aljoska,asi väčšina ľudí sa učí na vlastných chybách :-) Máš pravdu, ešte cvičenie nezvládam tak, ako by som chcela. Ostala som pri chôdzi /pol hod./+ brušáky, s behom som to nezvládla. Moje športy - turistika, bicykel, lyže - ešte budú musieť nejaký čas počkať. Jednoducho - nevládzem. Ďakujem za želanie. Aljoska, aj Tebe všetko dobré :-)

aljoska

rene,hlavne sa ešte šetri,lebo si len krátko po operácii.Aj ked sa to nezdá,je to dosť závažná operácia a minimálne pol roka nesmieš nosiť nič ťažké,ani len 2 kg.Takže by som s tým cvičením ešte počkala.Ja som bola operovaná koncom novembra a za nejaké 2 týždne som sa dala umývať okná.Ale poviem Ti,skončila som hned pri prvom,lebo som to poriadne cítila.Teraz je to už bez problémov,tiež chodím cvičiť a dala som sa aj na kolieskové korčule.Len to chce trocha vyčkať.Tak držím palce a prajem veľa zdravíčka.

rene11

aljoska, taaaaakto veľmi si ma potešila správou, že existuje niekto, komu sa váha znormalizovala. Ja som vlastne ešte krátko po operácii, čiže aj ten opuch môže byť spôsobený tým. Takže od dnes sa idem vyzbrojiť trpezlivosťou /dúfam, že mi to vydrží:-) / - ale budem aj cvičiť :-)