Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

Sofy

vsevedka ...dakujem,práve,že on má ultrazvuk,len ho malo komu robí,tak príklad-kontrola vždy o pol roka bez odberov iba pohmat a recept do ruky s tym,že kontrola zas o pol roka:ked sa spytam,či mi stači dávka ho rmonu, odpovie samo ved som vás vyšetril a,že ja s Euthyroxu priberám-:odpoved nežrat.No ved ja nejem nič nezdrave ani nemožem mám vysoký cholesterol aj tuky ach jo!

vsevedka

Sofy, aj nakolko boli vymenne listky zrusene, niektore vyssie specializovane pracoviska ich stale pozaduju. Napr., ja ked som sa chcela objednat na kontrolne echo srdca, sestra na kardiologickej kliniky pozadovala odporucenie od internistu (ten mal dovolenku), tak aspon od obvodacky, zdovodnila to tym, ze toto su drahe vystrenia a vraj keby hocikto takto prisiel, ze chce sono, ze to proste nejde koli preplacaniu vysetreni zo zdrav. poistovni, no super:-), tak nakoniec som ju uprosila stym, ze ved v zdr.dokum. mam, ze som u nich uz pred 5 rokmi bola a ze mam bolesti pri srdci, tak ma nakoniec objednala a zistili mi, ze som asi prekonala reumaticku horucku, ze mam postihnute chlopne

A teraz konkretne k otazke objednania do Lubochne, napadlo ma tam pred 5 min. zavolat a povedali mi, ze u nich treba vym.listok, ze ma prepoji na odb.amb. kde mi povedia viac, ale tam to nikto nedvihol a spojenie sa po chvili zrusilo, takze neviem ake su cakacie terminy, ale ja ked som tam pred par rokmi bola, urcite sa taky 1-2 mesiace cakalo.

Vsak po navrate z Lubochne budes nadalej chodit k spadovemu endokrinologovi, ak on sono nahodou nema, vsak ta moze odporucit na sono trebars do polikliniky, alebo pod., endokrinolog ti urobi odbery a za rok zrejme ak bude nalez, mozes ist zase do Lubochne, takze ti urcite za cca dobu 1,5 roka vyjdu odbery aspon 2.

Sofy

vsevedka...dakujem za odpoved.Myslela som si,ze vymenny listok uz nepozrebujem ked ich zrusili-objednanie trva dlho?Ked ma poslu nazad k spadovemu lekarovi a ja by som obcas potrebovala konzultovat aj s inym Mudr.nakolko tu mi nerobia ultrazvuk a odbery raz rocne.Pekny den.

vsevedka

Sofy, vsak ale nevadi, ze sa liecis u endokrinologa v tvojom meste, ja som tiez chodila na endokrinologiu v meste svojho bydliska

Do Lubochne som sla na listok s odporucenim od odborneho lekara a vobec to nebola moja endokrinologicka

V Lubochni som mala do 2-3 hodin podrobne vysledky z krvi a nasledne ma tam aj prehliadka doktorka, ktora mi hned urobila aj sono stitnej zlazy, zistila, ze je zmensena ako nasledok jej chronickeho, ci dlhodobeho zapalu a to mi moja endokrinologicka nezistila, ta mi zistila len hypotyreozu, ale tu som si "diagnostikovala" ja sa sama, na zaklade klinickych prejavov a sla som hned k obvodnej, aby ma poslala na endokrinologiu, kde som par rokov chodievala pravidelne 1-2 x rocne na kontroly, ale v podstate som spokojna nebola, tak som poziadala jednu odbornu lekarku, aby mi vystavila listok do Lubochne a ta mi ho bez problemov vypisala. Bez listka s kodom lekara sa totiz do Lubochne nemas sancu dostat. Ked sa vratis z Lubocne mozes navstevovat svojho endokriniloga znova, len v Lubochni ti hned lekar, ak budes mat nejaky nalez povie, kedy mas prist opat na kontrolu.

Sofy

Alicakl-zrejme patrím k tým60%,ktorí maju pri zniženej š.ž. aj črevné problémy.Aké máš ty a ako to riešiš.Môžeš mi napísat? Dakujééém!

Sofy

aljoška,chcem sa spytat,ci mozem ist do Lubochne,napriek tomu,ze sa cca 6rokov liecim u spadoveho endokrinologa,ale predsa by som sem tam potrebovala vyjadrenie aj ineho endokr.Pocula som,ze tam robia podrobnejsie testy. dik za odpoved.

Haniel

Stitna zlaza,Hypotheroza, lava nadoblicka

Stitna zlaza tulezia lavej nadobicky.
V roku 2010 mi bola zistena hypothyreoza.
Ovdtedy beriem eltiroxin.
V tom istom roku mi zistili tuleziu lavej nadoblicky bez hormonalnaj aktivity.

Napriek tomu, ze uzivam pravidelne predpisane lieky, mavam obcasne navaly stavu nepokoja, uzkosti, mrlenie v hlave, palenie v strednej casti hrudnika, nahle hnacky, a stav celkovej unavy a vycerpanosti!

Prosim chorych s podobnymi priznakmi nech sa ozve alebo poradi so svojimi skusenostami pripadne doporuci moznu alternativnu liecbu!
Dakujem za vasu ochotu a pomoc. Alzbeta

paetto

Dobry den,

chcel by som sa informovat ohladom podozrenia na hypertyreozu. Na preventivnej prehliadke mi boli zistene hodnoty S-TSH 0,301, pricom normalne hodnoty predstavuju 0,5-4,7. Endokrinolog mi vysvetlil ze je nevyhnutna liecba v trvani niekolko mesiacov az rokov pocas ktorej musim mat kludovy rezim (ziadny sport, ine fyz. aktivity). Chcem sa Vas opytat, je to nevyhnutne, ak nemam ziadne priznaky hypertyreozy a citim sa zdravotne dobre?

Dakujem

pepinapo

Tak, ja som bola vcera v tej Lubochni na 1.vysetreni. Boli sme tam uz o 6.00 rano a to som urobila dobre, za nami prislo asi 150 ludi. Ja som bola stvrta v poradi, tak to islo rychle, samo, ze sa niektore damy chceli predbehovat. Urcili mi lekara Brtka, neviem sa k nemu vyjadritz, aky je to clovek, ale ked tam pracuje, asi je dobry odbornik.
SZ je asi este dost funkcna, ale nasli mi tam par malickych cyst, potom 2 uzliky, ale nerobili mi este biopsiu, lebo su vraj este male. Ale su rozdielneho povodu. Ak by sa tu nwesiel niekto, kto vie odborne vysvetlit nalez, bola by som vdacna.
Tiez kde hladat nejake rastlinne preparaty, ktore by mozno zmensili tie uzliky, alebo aspon zastavili ich rast.

Adolf

Sesternici hrozili operaciou.
Zvysila prijem jodu, znizila pitie chlorovanej vody pije len cistu.
Stitna zlaza a jej funkcnost sa upravili.
Nie vzdy je potrebna operacia, najpr treba poradit dietologa.