Ľahká mozgová dysfunkcia

Ivka 1

Táto diagnóza má viacero stupňov - od najľahšieho po veľmi závažné poškodenie CNS. Schizofrénia je ďalším možným sprievodným znakom, rovnako ako napr. epilepsia. Sú to už veľmi závažné ochorenia , tam sa to bez liekov už nedá ale prírodné doplnky ,ktoré som spomínala, pomáhajú aj tam zlepšovať priebeh týchto ochorení. U epilepsii dokázali znížiť opakovanie epileptických záchvatov takmer na minimum a zlepšiť tak kvalitu života.

Ivka 1

Splinter Cell lieky žiadne, tie Ti nepomôžu pri Tvojich ťažkostiach. Ver mi, viem o tom svoje z vlastných skúseností doma . Kvalitné prírodné doplnky (nie z lekárne)pomáhajú oveľa viac. Prírodne produkty z oleja kalamárov,obsahujúce nenasýtené mastné kyseliny omega3 a omega9, koenzým Q10,minerálne látky v chelátovom zložení, Ginkgo, včelí peľ, prírodné vitamíny bez farbív a konzervantov, tam hľadaj pomoc.

SplinterCell

Ahojte nevedeli by ste mi poradit ake lieky su dobre na LMD? Mam 20 rokov a ona mi sice ciastocne zmizla len ja sa profesionalne venujem pocitacovim hram a na to potrebujem mat perfektne reakcie a sustredenost a vdaka tejto chorobe mi to funguje tak na 50% iba fakt niekedy mozno tak raz za mesiac viem podat 100% vykon ked to trochu ustali bol by som strasne vdačny za odpoved dakujem

SplinterCell

Ahojte nevedeli by ste mi poradit ake lieky su dobre na LMD? Mam 20 rokov a ona mi sice ciastocne zmizla len ja sa profesionalne venujem pocitacovim hram a na to potrebujem mat perfektne reakcie a sustredenost a vdaka tejto chorobe mi to funguje tak na 50% iba fakt niekedy mozno tak raz za mesiac viem podat 100% vykon ked to trochu ustali bol by som strasne vdačny za odpoved dakujem

dejavi

Dobry den , rada by som sa s Vami poradila ohladom mojho problemu , mam 48 rokov takze predpokladam , ze mam obdobie menopauzy i ked sa snazim s tymto bojovat to znamena uzivam produkty na prirodnej baze aby som zmiernila prejavy v mojom pripade psychicke , v poslednej dobe mam pukanie v uchu prisudzujem to tomuto obdobie , chcela by som vediet co s tym mozem robit a co je toho pricina
dakujem za odpoved
Monika

vipera

prosila by som o informaciu:existuju letne pobyty pre deti s lahkou mozgovou dysfunkciou? Ak ano,ako sa da dostat dieta na takyto pobyt.Uvitala by som i kontakt s rodinou,v ktorej je takto postihnute dieta na poradenie,vymenu skusenosti,priatelstvo

ali

Ahoj Lubica, skus si pozriet www.predys.szm.sk tam najdes nozstvo informacii. Problemy v matematike sa volaju dyskalkulia, ale nemusi ist o to. vsak kto z nas ich nemal :o) no ale pockaj na konecnu diagnozu, nejak sa mi tvoj opis nepodoba na LMD. No a o specifickych poruchach ucenia pisal napr. Matejcek a mnohi ini. Skus zajst do nejakej knoznice, najlepsie nejakej pedagogickej univerzity, viem ze v Bratislavskej mali mnoho materialov, aj cvicne zosity pre rozvijanie deti so SPU

Lubica

ďakujem za príspevky-konkrétne neviem aký druh LMD je to-problémy máme tak akurát s matematikou,čítanie perfektné, aj ostatné predmety v pohode. Akurát ma trápi, že je málo aktívny,celé hodiny by presedel pri počítači/ktoré dieťa nie ?/ale u nás je to stále ak to nekontrolujem-je úzkostlivý, strach z lekárov,spomalenosť a slabá komunikácia s okolím...Zatiaľ psychológ neurčil konečnú diagnózu-ešte navštívime neurológa -EEG...len dúfam,že z toho vyrastie.Ďalšie príspevky-budem rada ak niekto zareaguje. Ľubica

ali

Ahoj Lubica, mozno by si mohla napisat, ktoru z LMD mas na mysli, alebo ktore trapia tvoje dieta? potom by sa lahsie pisalo. ide totiz o obsirnu temu, vela poruch, ako pisala Eli, su to vsetky Dys... a aj ine.

eli

mila Lubica! lahka mozgova dysfunkcia-LMD-nie je rozhodne nezvladnutelny problem! medzi LMD patria poruchy ako dyslexia, moze mat problemy s citanim alebo pocitanim (takych uz bolo a dotiahli to daleko...). v kazdom pripade potrebuje vela komunikacie, citanie, spievanie a skratka veci, ktore motivuju k rozvijaniu pamati. rozhodne by mala navstevovat riadnu ZŠ, ale pri tom by sa jej mal venovat aj spec. pedagog a jej ucitelia by mali vediet o jej diagnoze. ale je tu aj moznost, ze nebude mat ziadne problemy a LMD vekom odoznie! a co sa tyka dospelosti, urcite nebude problem! prajem vsetko dobre, drzte sa :o)