Leukemia

Príspevok v téme: Leukemia
medan

Prosim o radu,moja maminka ma 64r.Pred rokom jej diagnostikovali myodisplastický syndrom, bola liečena pomocou Vidazy ( chemoterapia formou injekcii/ po dobrati celej davky jej zostalo v tele ešte 10% blastov. Doktorka bola s liečbou spokojna že je to na dobrej ceste a preto sa rozhodla znova nasadit Vidazu. Lenže na nu sme museli čakat 1,5 mes. Ked ju doktorka konečne zohnala a zavolala nam že si možme prist do Martina po Vidazu zobrali jej krv a zrazu zistili že sa dostala do štadia akutnej leukemie,kde už Vidaza nezabere.Momentalne leži na fakultnej nemocnici v Martine a nasadili jej chemoterapiu. Teraz nam tvrdia že sa to stava že z myodisplast.syndromu može pacient prejst do akutnej leukemie, len si kladiem otazku ked to doktorka vedela prečo ju nechali čakat 1,5 mes.bez liečby? Tým padom sme stratili doveru v doktoroch v Martinskej nemocnice. Neviete mi dakto poradit dobreho odborníka, špecialistu a zaroven ako jej mame upravit stravu? Dakujem

Súvisiaci obsah

Peto T

llek: Ja som položil otázky, nie tvrdenia. Ak nechceš rozlišovať takú základnú vec, ako chceš diskutovať?

Nikde som netvrdil, že ak niekto umrie do 5 rokov, tak umrel na rakovinu. Podobne si mi vložila do úst nezmysel, že 5-ročné prežívanie pacientov s rakovinou je 2,1%.

Z Tvojej zmätenej reakcie mi vyplýva, že si si môj príspevok ani poriadne neprečítala. To sa potom zle diskutuje.

Morgan et al skúmali publikované štúdie týkajúce sa 22 hlavných typov rakoviny u dospelých. Môžeš si to pozrieť sama - PMID: 15630849

llek

Peto T, nemam v umysle tu obsirne rozvadzat to co pises. Ked sa uvadzaju nejake cisla o prezivani, vzdy sa vztahuju na urcite konkretne ochorenie,lebo kazdy druh onkologickeho ochorenia je iny. Ine je prezivanie u Hodgkina, ine u metastatickeho karcinomu prsnika. A este nieco. Ani to to tvrdis, ze umrtie do 5 rokov je umrtie na nasledky rakoviny a ze kazdy pacient, co preziva 5 rokov sa vyhlasi za vylieceneho, ako to su neuveritelne bludy. neexistuje nejake univerzalne onkologicke ochorenie, teda len opakujem ak hovorim, ze pacient preziva 5 rokov, musim k tomu uviest ako ochorenie mal, v akom stave ochorenie je a podobne udaje, ktore tomu celemu davaju zmysel.. Napisat tu, ze 5-rocne prezivanie pacientov po chemoterapii je 2,1% je blud a zavadzanie. Akych pacientov, s akym ochorenim, po akej chemoterapii? udaje o prezivani sa vzdy vztahuju na konkretne ochorenie. Napr pacienti so vcasnym stadiom Hodgkinovho lymfomu, bez rizik faktorov maju po spravnej liecbe CHT+RT 5-ročne prezivanie takmer 90%, zakladaju si rodiny a ziju plnohodnotny zivot

- mira

Tiež som tak robila. Prvé problémy prišli okolo tridsiatky. Potom ďalšie . To je individuálne, závislé na konštitúcii, ktorú sme dostali od rodičov. Skôr či neskôr.

- mira

O tom tu už bola reč. Ty si myslíš, že zdraví sú tí na živočíšnej strave , cukre a chémii, ktorí majú doma plné krabice liekov, behajú po lekároch, majú vysoký tlak, boľavé kĺby, spústu podobných problémov ale za nič na svete svoju stravu nezmenia, pretože nechápu, že čo si do tala vkladáme, to tam aj po čase nájdeme ?

- mira

Dnešná bežná strava obsahuje prebytky tukov, bielkovín, jednoduchých cukrov, chémie a povzbudzujúcich látok. Tak vzniká nerovnováha - nedostatok minerálov, vitamínov, vlákniny, enzýmov . A hlavne potraviny nie sú čerstvé, t.j. chýba im vitálna energia a spôsobujú prekyselenie.
Navonok bohatá strava na kilojouly je chodobná na vitálne stopové zložky, ktoré je možné záskať len prirodzenou nerafinovanou stravou.
Paradoxne dnešní ľudia, mnohí obézni, sú podvyživení.
Nie som zástankyňa doplnkov, ale prirodzenej pestrej neupravovanej stravy.

BraňoMojsej

Peto T: Nejaké vitamíny alebo minerály pekne zabalené v krabičke nikdy nenahradia jedlo, ktoré je komplexnou zmesou všetkých látok ktoré telo potrebuje. Či už tie látky boli objavené alebo ešte nie. Predajcovia výživových doplnkov jednoducho zavádzajú ľudí.

Peto T

llek: Podľa rozsiahlej metaanalýzy Morgan et al, chemoterapia sa zaslúžila o 5-ročné prežitie maximálne u 2,1% pacientov v USA a 2,3% v Austrálii. Bolo by zaujímavé zistiť, aká by bola účinnosť placeba.

Obávam sa, že keby niektorý alternatívny postup boja proti rakovine mal takúto biednu účinnosť, tak by ho vyhlásili za poveru a jeho propagátorov stíhali. Prečo sa to však toleruje u tak drahej metódy, akou je chemoterapia, ktorá sa navyše svojimi drastickými nežiadúcimi účinkami nedá ani z diaľky porovnávať s čímkoľvek, čo ponúka "alternatívna" medicína?

Ak pracuješ na onkológii, potom asi poznáš niektoré "záludnosti" hlásených štatistík a možno sa vyjadríš k týmto otázkam:
1, Ak pacient prežil 5 rokov od prvej diagnózy, považuje sa za vyliečeného, aj keby o deň neskôr zomrel na nežiaduce účinky chemoterapie (zlikvidovaná pečeň, srdce, sekundárna rakovina, vykrvácanie, zápal pľúc...)?
2, Ak pacient zomrel na následky chemoterapie do 5 rokov od prvej diagnózy, tak zvyčajne zomrel "na rakovinu"?

Podľa mňa sú to celkom legitímne otázky. Najmä pri arogancii, akou alopatická medicína útočí na čokoľvek, čo nie je patentované a vlastnené niektorým farmaceutickým koncernom. Zisky akcioviek z konvenčnej liečby je jedna vec, ale to ešte nie je dôvod na arogantné správanie niektorých lekárov. Podľa mňa v medicíne strašne chýba pokora. Som rád, že v Tvojich príspevkoch sa dá nájsť.

Peto T

BraňoMojsej: V ostatných rokoch sa odohralo niekoľko štúdií, ktoré zistili vážny nedostatok niektorých vitamínov, predovšetkým D, niektorých zo skupiny B, C, ako aj viacerých stopových prvkov, u veľkej časti normálne sa stravujúcej európskej populácie.

Ba čo viac, klinická podvýživa (závažný nedostatok niektorých výživných látok) bola zistená u tretiny hospitalizovaných pacientov v EÚ, pričom tento pomer bol až 85% u pacientov na onkológii (popri tom, onkológovia radi zakazujú svojim pacientom výživové doplnky!). Výskum tiež ukázal, že u 2/3 z podvyživených hospitalizovaných pacientov, táto podvýživa nastala až v nemocnici. Inými slovami, ak nevieš, čo je podvýživa, choď sa hospitalizovať do "domov zdravia", kde sa o Teba postará konvenčná medicína v plnej svojej paráde. V USA na následky nemocničnej podvýživy zomiera podľa oficiálnych štatistík približne 100000 ľudí ročne, (rovnaký počet zomiera na nežiaduce účinky správne predpísaných liekov).

Na Slovensku sa ročne rodí 70 detí s ťažkým postihnutím spina bifida - rázštepom chrbtice - len preto, že ich matky mali počas ranného štádia tehotenstva nedostatok kyseliny listovej. Už 1 miligram kyseliny listovej denne v cene pár centov mohol zabrániť väčšine týchto postihnutí.

Suma sumarum, tvrdenie, že získame všetko potrebné z bežnej stravy, nejdem radšej ani hodnotiť, lebo ma napadajú samé nelichotivé možnosti motívov tohto tvrdenia.

BraňoMojsej

- mira: Liečba výživovými doplnkami zaberá iba pri chorobách spojených s nedostatkom výživy. Nie je druhá svetová vojna, dnes je výživa dobrá. Myslíš že rakovina vzniká v dôsledku nedostatočnej výživy? Pochybujem. Predaj výživových doplnkov je vo väčšine prípadov módnym trendom.