Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

crocinka

ahojte mam problem, o ktorom nerada hovorim, s ktorym sa neviem nejako stotoznit. doposial som sa holila, ale kazdu chvilu a teraz som si uz povedala dost. po prve ma to uz otravuje, po druhe zarastaju mi chlpky a po tretie mam neustale podrazdenu pokozku po holeti. tak zvazujem nejake ine varianty. docitala som sa tu o rieseni laserom, len o tom nemam predstavu, ci je to fajn, ci to ma zmysel :/ rada by som bola keby sa niekto so mnou podelil o aktualnu skusenost :)

Nelligrey

VSkusala som domáci laser - odporúčam ja mam tmavé hrubé chlpy používam to pravidelne tak raz za 2 tyzdne na podpazušie a je to uzasne rastu mi tam mozno3 chlpy inak nic ani bodky neostali skoro vobec :) nohy - používala som pravidelne prestali rast asi na 70% no co mna velmi sklamalo bodky mi ostali :( nechapem ako je to mozne .. teraz na leto nepoužívam zacala som si ich opäť epilovat strojčekom ale po lete zacnem opäť pretoze ten pocit ze si nemusíte holit nohy kazdy druhy den je na nezaplatenie hoci tie bodky fakt nechapem ci to su len akoby diery po Chlpku lebo je hrubý neviem no to ma velmi stve lebo to mam uz aj na stehnách ... tie dierky su skor take červenkasté

KvetinkaJ

Ahojte je tu este niekto aktualny, mam tiez nadmerne ochlpenie a rada by som s niekym popisala co ma toez tento problem, mam komplex :(

berioo

Ahojte. ja mám doma lasérový epilátor tento: -odkaz odstránený- a som s ním úplne spokojná ..- jasné že výsledky neuvidíte po týždni, ale chce to trpezlivosť, keďže to nie je také silné ako v salóne.. keby bolo tak by sa asi polovica žien kvôli kráse a hladkej pokožke dopálila))

confelty

Nelligrey,,,,,,ano ano urcite napis co nato hovoris,,,bo som uz pocula rozne nazory nato,,,,, a je to trocha drahsie vec tak nech nevyhadzujem peniaze , bo tiez rozmyslam ze by som si to kupila,,,,

Nelligrey

Aoj confelty .... Homeopatiu mi nikto neporadil ale som celkom prírodne založená a dôverujem tomu a nemyslím ze by to nejak uškodilo telu aj keby to nepomoze narozdiel od umelých hormónov a podobne :) mätový caj ja som nezaznamenala nic ale mozem poradiť este caj Angelika čínska na ženské veci treba skusit a odfarbovala som farbou na vlasy c320 taka blondína na obale palete len chlpy sa lesknú takze je to skor tiez take ze len aby bolo ale teraz mam jollllen kremík neviem co to je je to drahšie ale minule som sla na wellness tak som sa tym natrela takmer vsade a bola som spokojná :D sice sa tiez trocha leskli ale tak krém je určený priamo na telo nie ako ta farba na vlasy takze asi lepsie :)) a najnovšie som si kupila ipl laser na doma za 222 EUR vyskúšam a napisem co s tym :))

confelty

Ahoj Nelligrey,,,prosim ta cim ich presne odfarbujes ? a tie homeopatika ti niekto poradil ? matovy caj videla si neaky rozdiel,,,,bo ja som tiez v stadiu ze sa chytam kazdej moznosti,,,

Nelligrey

Prispejem aj ja aj ked neviem ci si to este niekto prečíta no snad pomôžem aspon psychicky ženám s týmto problémom :) tak isto mam tento problem som Tmavovláska naozaj velmi tmavé vlásy a chĺpky proste tmavo hnedé az čierne a uplne biela jemná pokožka - katastrofa
Ziadne chĺpky pod pupkom alebo len okolo bradaviek a podobne ale mam chlpy na celom tele naozaj - myslim ze kazdy clovek ich tam ma len niekto proste malé neviditeľne a niekto silnejšie - JA , cele nohy neriešim lýtka holím a stehná epilujem to mi nevadi , zadok neholim nemam dovod len obcas ked viem ze sa niekde pred niekym mam vyzliecť teda velmi zriedka - tam su tie chlpy jemne ale tmavé, okolo otvora holím pred sexom , bikiny a intímnu oblasť mam naozaj silne zarastenu mam tam hrubé chlpy a naozaj málokedy sa mi to podarí oholiť dohladka ale snazim sa:) brucho kapitola sama o sebe pod pupkom okolo neho a nad pukom pásik viditeľných chlpov ktore su jemne ale proste tmavé tie som bola odstraňovať laserom avšak len asi 4 krat a musim povedat ze mi to pomohlo asi len na 4 chĺpky ktore som tam mala take neobvykle hrubé , ostatne jemne chĺpky bez zmeny bohužiaľ takze ich odfarbujěm obcas farbou na vlasy - nemozem povedat ze je to bohviečo ale lepsie ako čierne:) inak mam jemnunke tmavé chĺpky aj po bokoch brucha , odfarbujem pri tom este aj chĺpky medzi prsiami co musim povedat pomáha , okolo bradaviek ich trhám pinzetou len tie najsilnejšie ostatne nechávam tak kaslem na to ale nikomu sa neukazujem počas svetla ani priateľovi mam take jemnunke tmavé chĺpky po celých prsiach ale ozaj jemne no co s tym? Nic.... Ruky epikureizmu cele nieke žiadny problem je to v pohode ramena su problem tam su tiez jemne tmavé chĺpky a na to som este nic nevymyslela ale asi skusim odfarbít alebo si to nevšímať :Dkrk brada je v pohode aspon myslim akurat mam jemne chĺpky proste po tvary ale to mi pride prirodzene a v lete ich absolútne nevidno opálené len v zime no , chlpy nad perou si vytrhávaním pinzetou používala som depilacny krém od avvonu ale zdalo sa mi ze to bolo horsie , mam ich aj pod ušami alebo ako to nazvať ale toto uz absolútne neriešim a kaslem na to vacsinou mam rozpustené vlásy aproste si tam nevidim ani a nikto to nerieši , obočie trhám ak každé 3 dni mam ho silne .... Sebavedomie na bode mrazu , mam ich uz od puberty ale zda sa mi ze sa to po 18 zhoršilo a žijem s tym takto uz 4roky - gyn, endokri- vsetko v poriadku , ziadne kúpalisko žiadny wellness ,dovolenka pri mori ziadne tričko na ramienka ziadne šaty s odhalenými časťami vrchnej časti tela okrem leta, ziadne milovanie mimo tmy a to neustále odchlpovanie ide ma nervy, antikoncepciu bratnechcem a v podstate viem fungovať normalne mam aj ine problemy ktore su pre zivot oveľa horsie ako chlpy najhorsie pre mna je ze si nemozem užiť plnohodnotný vztah smpriatelom som bola 2 roky tajila som to nejak a nakoniec sme sa aj rozisli kvoli tomu ze som nedokázala povedat preco s nim nechcem robit tie veci dovolenka a podobne, teraz mam nového priateľa ktory je hrozne zarastený a tak sa citim aspon lepsie ze pre neho moje chlpyky snad nebudú ani viditeľne ale to je len sen :D ale este som mu to nepovedala no chystám sa .... Najnovšie idem vyskúšať homeopatiu a mätový čaj ci pomáha neviem ale viem ze sa neodporúča pit dlhodobo takze....hlavne som rada ze vidim kolko žien ma tieto problemy pretoze uz som mala pocit ze kazda okolo mna je uplne bez chlpov a pripadala som si ako divný úkaz no uz viem ze je nas mnoho len nikto o tom nehovorí a snaží sa to všemožne skryť:) a asi nam to aj ide ... A dalsia vec ktoru som vypátrala je ze problem s chĺpkami nádmernymi moze byt príznak zlej funkcie obličiek tak este je moznost prírodne váhami prečistiť obličky napr praslickou :) držím palce a majte sa radi...