Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

nikola.stein

Nana môže to byť aj hormónmi, ty myslím, že si ešte mladá na takéto veci, aby si toto riešila. Lebo ešte sa toho môže u teba v tomto smere veľa zmeniť :)

Nana1513

Ahoj, mam 13 rokov, tiež mám nadmerné ochlpenie ešte mám viacej než môj ocino, mám ich všade viac a viac ich pribúda, keď som dostala 1. Menštruáciu tak som to nemala ani druhu ani tretiu mala som pravidelnú a teraz mešká (5 mesiacov) mi aj začali rast nadmerné chlpov na prstoch nad hornou perou na bruchu, na prsiach. Mame som to hovorila ona mi povedala že to je v pohode (vtedy som to tak nemala chlpaté). V apríli idem na endokrinologiu, štítnu mám v pohode. Myslite že mi tam zistia nejaký problém alebo to musím povedať?

radinus022

klaudusinka daj info, keď budeš toto mať za sebou. Keď budeš mať po laseri. Do leta by som to aj ja chcela dať. Ostane po ňom aj nejaká začervenaná pokožka alebo niečo také?
Inak k tomu skrášleniu, čo si písala, je to na jednej strane aj o skrášlení, ale ja by som skôr povedala, že je to o tom aby sme sa dobre cítili najmä v lete.

klaudusinka

- už som sa aj objednala, už som to nevydržala, najskôr som to tak mala len v hlave, že raz uvidíme, ale už nie, už nebudem čakať zbytočne aby som si urobila radosť a skrášlila sa -

klaudusinka

- mravcik ja čo som si ohľadne lasera a týchto vecí zisťovala, tak že je rozdiel medzi tými lasermi napríklad u kozmetičky a u doktorov, je ich viacej druhov a to je dobré sa vopred informovať, že aký je, čo vlastne ideme podstúpiť, za čo chceme dať peniaze, ja som si čítala na stránke kliniky Spinn o laseri, ktorý oni majú a to vyzerá dobre, na to by som sa dala :) -

duska223

mildo, len toto nie je riesenie dlhodobe, zalezi kde su tie chlpky, kde nam vadia, jasne, ze ked su napriklad na nohach, tak je to normalne, ale mam kamosku, ktora ma problem s chlpkami na tvari a to jej veru na radosti nepridava :/

mildo77

no ja ti dam radu oholit, ale mozes poziadat priatela,frajera alebo muza
a myslim ze neostane len pri holeni a to myslim vazne. Milan

Mravcik

Moja priateľka mala tiež problémy s nadmerným ochlpetením. Najmä na brade a krku. Chodila ku kožnej na laser, ktorý jej veľmi nepomohol. Za jedno sedenie dala 25 eur. Keď nevidela účinky, tak si kúpila prístroj na domáce odstraňovanie, ktorý stál cez 400 eur. Ale má ho už tretí rok a je s ním spokojná,pretože si s ním môže epilovať aj nohy, podpazušie... Je to epilátor IPL od značky Philips, ja tiež rozmýšľam, že si ho kúpim, teraz keď už sú povianočné zľavy - www.kodino.com